Кольорові, яскраві, з різними зачісками – просто фантастичні наші діти! А це тому, що маємо ду-у-же гарний день – День зачісок;) Він вже став традиційним шкільним днем, який ми проводимо на початку кожного навчального року. День зачісок – це про наше право бути різними, відрізнятися, не боятися цього робити. І найголовніше – приймати кожного таким, яким він є. Інакшість – це наша сила! Тішимося, і з радістю кожного року проводимо цей цікавий тематичний день!
"Все, що дратує нас в інших людях, може привести нас до розуміння самих себе" К.Г. Юнг
понеділок, 5 травня 2025 р.
"День професій"
24 квітня здобувачі освіти приміряли одяг свого майбутнього життя. Так у школі вдало і з натхненням пройшов «День Професій», куди завітали не учні, а мрії. Виявилося, що за звичайними партами сидять лікарі та програмісти, перукарі та рятівники, художники та військові, поліцейські, бізнесмени, вчителі, телеведучі, адвокати та багато інших.
"День жовтого кольору"
Жовтий – символ тепла, радощів і поваги. Це – колір золота і стиглого колоса, через які він уособлює Сонячне світло. Колір радості, сонця і оптимізму. Серце переповнюється захватом, душа співає.
четвер, 1 травня 2025 р.
"День бантиків та краваток"
Кожен учень
використав цей атрибут, створюючи свій сьогоднішній образ. Цей
модний аксесуар здатний прикрасити будь-що – сувенір, зачіску, сукню. Протягом
століть бант змінював форму та вигляд, а його носять і чоловіки. Щоб
відсвяткувати цей день, можна просто надіти бант та зробити свій зовнішній
вигляд набагато яскравішим. Банти
є синонімом подарункової упаковки, додаючи подарункам святкового та вишуканого
вигляду. Вони символізують уважність і турботу, роблячи будь-який подарунок
особливим.
Понеділок "День без портфеля"
А ви знали..? Цікавинки
та родзинки про портфелі
Тиждень психології 2025
Традиційно щорічно в школі проводиться Тиждень психології,
присвячений Всеукраїнському дню психолога, який щороку відзначаємо 23 квітня.
Мета та ідея проведення: створення умов для формування психологічної культури
учнів та педагогів, покращення психологічного мікроклімату в школі; пізнання
внутрішнього світу людини через аналіз власної діяльності та через спілкування
з іншими людьми.
День здоров'я
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.
Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Здоровий початок життя – запорука благополучного майбутнього».
четвер, 3 квітня 2025 р.
День ментального здоров'я
Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумкуватість, порушення свідомості тощо.
Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
День психічного здоров’я вперше з’явився в 1992 році і став щорічним заходом за підтримки ВООЗ та Всесвітньої Федерації психічного здоров’я.
В нашому закладі також було проведено насупні заходи:
Квест-гра «Моє психічне (ментальне) здоровʼя»;
Година спілкування "Стрес. Ознаки. Способи подолання";
Година спілкування з елементами тренінгу «Ментальне здоров‘я: як його зберегти?»;
Година спілкування "Аптека ментального здоров'я";
Година спілкування « Збережи життя та здоров‘я»;
Година спілкування з елементами тренінгу "Ментальне здоров'я: як його зберегти"
Бесіда ,, Як покращити своє ментальне здоров'я ";
« Моє безпечне місце"
Бережіть себе, по можливості звертайтеся за допомогою до спеціалістів. Психологи та психотерапевти можуть значною мірою покращити ментальне здров’я та попередити розвиток психічних розладів.
10 золотих правил безпеки в Інтернеті
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Захистіть свій комп’ютер:
Завжди оновлюйте операційну систему.
Використовуйте антивірусну програму.
Використовуйте брандмауер.
Робіть резервні копії важливих файлів.
Будьте обережними, завантажуючи вміст.
Захистіть себе в онлайні:
Будьте обережними, надаючи особисту інформацію.
Думайте про те, з ким ви розмовляєте.
Пам’ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.
Дотримуйтесь правил. Ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті. Пам’ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.
Безпека в інтернеті
Інтернет - це чудове місце для вивчення нового, але для безпечного використання мережі, дітям важливо вивчати правила безпеки онлайн
Серед основних порад: обережність щодо надання особистої інформації онлайн, звітування про тих, хто змушує почуватися незручно або небезпечно в інтернеті і вивчення налаштувань конфіденційності.
Як піклуватися про себе в складні часи?
Прості поради для збереження психічного здоров'я в часи війни
ПОРАДА 1: РОБІТЬ ПРИЄМНЕ ДЛЯ СВОГО ТІЛА І ДУМОК
Ваше тіло й думки пов’язані. Ось кілька речей, які можна зробити, щоб вони були здоровими:
• Займайтеся фізичними вправами. Фізична активність корисна для вашого тіла і може допомогти й психіці також. За можливості (якщо це безпечно в вашому місті) виходьте на прогулянки, походити пішки, побігати, поїздити на велосипеді чи зайнятися будь-яким іншим видом спорту. Якщо ж ви перебуваєте в приміщенні, спробуйте потанцювати, порозтягуватися чи якось інакше порухатися. Знайдіть те , що вам підходить, але водночас не перевантажуйте себе.
• Пам’ятайте про харчування. Спробуйте перейти на здорове харчування, якщо є можливість. Їжте регулярно, і пийте більше води.
• Зверніть увагу на себе та навколишній світ. Це означає вміти фокусуватись на своєму диханні, тілі та оточенні. Спробуйте ЖИТИ саме в цей момент, не концентруючись на майбутньому чи минулому.
• Спіть достатньо. Намагайтеся дотримуватися правильного балансу сну щоночі. Це допоможе вашому організму розвиватись, залишатися здоровими та зберігати ясний розум. А також зменшить рівень тривожності і хвилювання.
• Знайдіть те, що робить вас щасливими та приділяйте цьому деякий час протягом дня, щоб відволіктися від постійного потоку тривожних новин. Ви можете співати, слухати музику, читати, грати в ігри, спілкуватися з друзями, готувати, малювати, гратись із домашніми тваринами…
Без паніки: поради психолога для подолання тривоги
Зараз дуже важливо не піддаватися тривогам і паніці. Пам’ятайте, ваш психологічний стан безпосередньо впливає на здатність адекватно спілкуватися з рідними та колегами по роботі, тверезо оцінювати ситуацію та приймати виважені рішення, боротися з коронавірусом та сезонними хворобами.
1. ЗБЕРІГАЙТЕ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я
В першу чергу, не зловживайте новинами про війну, пандемію тощо. Сучасні люди дуже легко розгойдують нервову систему і впадають в паніку, навіть коли немає реальної загрози, а також можуть панікувати від уявних загроз, які можуть і не настати. Мозку не потрібні справжні події, щоб запускати емоційну реакцію. Він цілком обходиться уявленнями або спогадами. Тому замість того щоб постійно сидіти в Інтернеті чи біля телевізора, приділіть більше уваги своїм близьким, більше спілкуйтеся з дітьми і старшими родичами. Їм в цей кризовий час потрібно більше вашої турботи.