понеділок, 5 травня 2025 р.

"День зачісок"

Кольорові, яскраві, з різними зачісками – просто фантастичні наші діти! А це тому, що маємо ду-у-же гарний день – День зачісок;) Він вже став традиційним шкільним днем, який ми проводимо на початку кожного навчального року. День зачісок – це про наше право бути різними, відрізнятися, не боятися цього робити. І найголовніше – приймати кожного таким, яким він є. Інакшість – це наша сила! Тішимося, і з радістю кожного року проводимо цей цікавий тематичний день!



"День професій"

24 квітня здобувачі освіти приміряли одяг свого майбутнього життя. Так у школі вдало і з натхненням пройшов «День Професій», куди завітали не учні, а мрії. Виявилося, що за звичайними партами сидять лікарі та програмісти, перукарі та рятівники, художники та військові, поліцейські, бізнесмени, вчителі, телеведучі, адвокати та багато інших.



"День жовтого кольору"

 Жовтий – символ тепла, радощів і поваги. Це – колір золота і стиглого колоса, через які він уособлює Сонячне світло. Колір радості, сонця і оптимізму. Серце переповнюється захватом, душа співає.




четвер, 1 травня 2025 р.

"День бантиків та краваток"

 


Кожен учень використав цей атрибут, створюючи свій сьогоднішній образ. Цей модний аксесуар здатний прикрасити будь-що – сувенір, зачіску, сукню. Протягом століть бант змінював форму та вигляд, а його носять і чоловіки. Щоб відсвяткувати цей день, можна просто надіти бант та зробити свій зовнішній вигляд набагато яскравішим. Банти є синонімом подарункової упаковки, додаючи подарункам святкового та вишуканого вигляду. Вони символізують уважність і турботу, роблячи будь-який подарунок особливим.

Понеділок "День без портфеля"

     Це незвичний день – «День без портфеля». Портфель – це споконвічний атрибут школярів, який використовується щоденно для носіння шкільного приладдя до школи й додому. З роками зовнішній вигляд портфелів змінюється, вдосконалюється та стає більш практичними і сучасними. Більш того, портфель з легкістю можна замінити.


А ви знали..? Цікавинки та родзинки про портфелі

Тиждень психології 2025

 


Традиційно щорічно в школі проводиться Тиждень психології, присвячений Всеукраїнському дню психолога, який щороку відзначаємо 23 квітня. Мета та ідея проведення: створення умов для формування психологічної культури учнів та педагогів, покращення психологічного мікроклімату в школі; пізнання внутрішнього світу людини через аналіз власної діяльності та через спілкування з іншими людьми.

День здоров'я

 

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Здоровий початок життя – запорука благополучного майбутнього».  

четвер, 3 квітня 2025 р.

День ментального здоров'я

 







Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумкуватість, порушення свідомості тощо.

Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

День психічного здоров’я вперше з’явився в 1992 році і став щорічним заходом за підтримки ВООЗ та Всесвітньої Федерації психічного здоров’я.

В нашому закладі також було проведено насупні заходи:

  • Квест-гра «Моє психічне (ментальне) здоровʼя»;

  • Година спілкування "Стрес. Ознаки. Способи подолання";

  •  Година спілкування з елементами тренінгу «Ментальне здоров‘я: як його зберегти?»;

  • Година спілкування "Аптека ментального здоров'я";

  • Година спілкування « Збережи життя та здоров‘я»;

  •  Година спілкування з елементами тренінгу "Ментальне здоров'я: як його зберегти"

  •  Бесіда ,, Як покращити своє ментальне здоров'я ";

  •  « Моє безпечне місце"

Бережіть себе, по можливості звертайтеся за допомогою до спеціалістів. Психологи та психотерапевти можуть значною мірою покращити ментальне здров’я та попередити розвиток психічних розладів.

10 золотих правил безпеки в Інтернеті

 1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Виконуйте три наведені нижче рекомендації, і використання Інтернету буде для вас безпечним:

Захистіть свій комп’ютер:


Захистіть себе в онлайні:

Дотримуйтесь правил. Ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті. Пам’ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.


 


 

Безпека в інтернеті

 Інтернет - це чудове місце для вивчення нового, але для безпечного використання мережі, дітям важливо вивчати правила безпеки онлайн 

Серед основних порад: обережність щодо надання особистої інформації онлайн, звітування про тих, хто змушує почуватися незручно або небезпечно в інтернеті і вивчення налаштувань конфіденційності.



Як піклуватися про себе в складні часи?

 Прості поради для збереження психічного здоров'я в часи війни

ПОРАДА 1: РОБІТЬ ПРИЄМНЕ ДЛЯ СВОГО ТІЛА І ДУМОК
Ваше тіло й думки пов’язані. Ось кілька речей, які можна зробити, щоб вони були здоровими:
• Займайтеся фізичними вправами. Фізична активність корисна для вашого тіла і може допомогти й психіці також. За можливості (якщо це безпечно в вашому місті) виходьте на прогулянки, походити пішки, побігати, поїздити на велосипеді чи зайнятися будь-яким іншим видом спорту. Якщо ж ви перебуваєте в приміщенні, спробуйте потанцювати, порозтягуватися чи якось інакше порухатися. Знайдіть те , що вам підходить, але водночас не перевантажуйте себе.
• Пам’ятайте про харчування. Спробуйте перейти на здорове харчування, якщо є можливість. Їжте регулярно, і пийте більше води.
• Зверніть увагу на себе та навколишній світ. Це означає вміти фокусуватись на своєму диханні, тілі та оточенні. Спробуйте ЖИТИ саме в цей момент, не концентруючись на майбутньому чи минулому.
• Спіть достатньо. Намагайтеся дотримуватися правильного балансу сну щоночі. Це допоможе вашому організму розвиватись, залишатися здоровими та зберігати ясний розум. А також зменшить рівень тривожності і хвилювання.
• Знайдіть те, що робить вас щасливими та приділяйте цьому деякий час протягом дня, щоб відволіктися від постійного потоку тривожних новин. Ви можете співати, слухати музику, читати, грати в ігри, спілкуватися з друзями, готувати, малювати, гратись із домашніми тваринами…

Без паніки: поради психолога для подолання тривоги

 Зараз дуже важливо не піддаватися тривогам і паніці. Пам’ятайте, ваш психологічний стан безпосередньо впливає на здатність адекватно спілкуватися з рідними та колегами по роботі, тверезо оцінювати ситуацію та приймати виважені рішення, боротися з коронавірусом та сезонними хворобами.

1. ЗБЕРІГАЙТЕ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

В першу чергу, не зловживайте новинами про війну, пандемію тощо. Сучасні люди дуже легко розгойдують нервову систему і впадають в паніку, навіть коли немає реальної загрози, а також можуть панікувати від уявних загроз, які можуть і не настати. Мозку не потрібні справжні події, щоб запускати емоційну реакцію. Він цілком обходиться уявленнями або спогадами. Тому замість того щоб постійно сидіти в Інтернеті чи біля телевізора, приділіть більше уваги своїм близьким, більше спілкуйтеся з дітьми і старшими родичами. Їм в цей кризовий час потрібно більше вашої турботи.

"День професій"


 

Тиждень психології 2024

 "Білий день"



Тиждень психології 2024

 "День зачісок"



Тиждень психології 2024

 "День джинсів"



Тиждень психології 2024

"День бантиків та краваток"


 

 

Тиждень психології 2024

"День без портфеля"